
Faux Concrete Frog - Small By Kalalou
This frog looks comfy on his stone block, waiting for you to visit the garden. Frog lovers and garden art enthusiasts will adore him. Add whimsey to your garden or plant nook with this cheeky smiling frog.
Specifications
| Product Type: | Garden |
| Product Dimension: | 7.5" L x 13.5" W x 21" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Resin |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Rustic |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CHE1472 |
| Product UPC: | 841628193831 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Faux Concrete Frog - Small By Kalalou
This frog looks comfy on his stone block, waiting for you to visit the garden. Frog lovers and garden art enthusiasts will adore him. Add whimsey to your garden or plant nook with this cheeky smiling frog.
Specifications
| Product Type: | Garden |
| Product Dimension: | 7.5" L x 13.5" W x 21" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Resin |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Rustic |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CHE1472 |
| Product UPC: | 841628193831 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This frog looks comfy on his stone block, waiting for you to visit the garden. Frog lovers and garden art enthusiasts will adore him. Add whimsey to your garden or plant nook with this cheeky smiling frog.
Specifications
| Product Type: | Garden |
| Product Dimension: | 7.5" L x 13.5" W x 21" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Resin |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Rustic |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CHE1472 |
| Product UPC: | 841628193831 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























