
Faux Concrete Frog - Large By Kalalou
This friendly frog has a secret to share. Whether you pair it with our other garden statues or leave it on its own, this distressed stone creature makes a great addition to your plant area.
Specifications
| Product Type: | Garden |
| Product Dimension: | 13" L x 14" W x 24" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Resin |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Boho |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CHE1473 |
| Product UPC: | 841628193848 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Faux Concrete Frog - Large By Kalalou
This friendly frog has a secret to share. Whether you pair it with our other garden statues or leave it on its own, this distressed stone creature makes a great addition to your plant area.
Specifications
| Product Type: | Garden |
| Product Dimension: | 13" L x 14" W x 24" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Resin |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Boho |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CHE1473 |
| Product UPC: | 841628193848 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This friendly frog has a secret to share. Whether you pair it with our other garden statues or leave it on its own, this distressed stone creature makes a great addition to your plant area.
Specifications
| Product Type: | Garden |
| Product Dimension: | 13" L x 14" W x 24" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Resin |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Boho |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CHE1473 |
| Product UPC: | 841628193848 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























