
FauMarble Champagne End Table By Homeroots
Recreate the setting and style of your room with this sleek end table with outstanding construction. It is a masterpiece crafted with contemporary design perfect for the modern home setting. It features a rectangular table top with faux marble finish and a champagne finished C-shape metal base to match the inspiring beautiful set up. The metal legs are complemented by leveler caps to offer the needed support for enduring elegance and style.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 22in D x 22in H |
| Product Material: | Stone & Mineral, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Faux Marble |
| Product Color: | Faux Marble & Champagne |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286330 |
| Product UPC: | 689211808676 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Faux Marble Champagne End Table |
| 22 22 Faux Marble Champagne |
| Marble Champagne End Table |
| 22 Faux Marble Champagne End |
| 22 Faux Marble Champagne |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



FauMarble Champagne End Table By Homeroots
Recreate the setting and style of your room with this sleek end table with outstanding construction. It is a masterpiece crafted with contemporary design perfect for the modern home setting. It features a rectangular table top with faux marble finish and a champagne finished C-shape metal base to match the inspiring beautiful set up. The metal legs are complemented by leveler caps to offer the needed support for enduring elegance and style.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 22in D x 22in H |
| Product Material: | Stone & Mineral, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Faux Marble |
| Product Color: | Faux Marble & Champagne |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286330 |
| Product UPC: | 689211808676 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Faux Marble Champagne End Table |
| 22 22 Faux Marble Champagne |
| Marble Champagne End Table |
| 22 Faux Marble Champagne End |
| 22 Faux Marble Champagne |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Recreate the setting and style of your room with this sleek end table with outstanding construction. It is a masterpiece crafted with contemporary design perfect for the modern home setting. It features a rectangular table top with faux marble finish and a champagne finished C-shape metal base to match the inspiring beautiful set up. The metal legs are complemented by leveler caps to offer the needed support for enduring elegance and style.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 22in D x 22in H |
| Product Material: | Stone & Mineral, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Faux Marble |
| Product Color: | Faux Marble & Champagne |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286330 |
| Product UPC: | 689211808676 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Faux Marble Champagne End Table |
| 22 22 Faux Marble Champagne |
| Marble Champagne End Table |
| 22 Faux Marble Champagne End |
| 22 Faux Marble Champagne |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























