
Farum Mirrored Coat Rack By Homeroots
Add pizzazz to the entryway, bedroom, living room, or bathroom with this glam coat rack. Crafted from birch wood solids and engineered wood products, it comes equipped with an umbrella holder and four antique brass finished double hooks for hanging jackets, sweaters, hats, towels, and more. Its unique tapered design is accentuated by mirrored inlays running the length of the post outlined in a champagne finish.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 67 H x 19 W x 19 D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | MDF |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389241 |
| Product UPC: | 4512822871141 |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $772.13
-65%$772.13
$270.25More Images




Farum Mirrored Coat Rack By Homeroots
Add pizzazz to the entryway, bedroom, living room, or bathroom with this glam coat rack. Crafted from birch wood solids and engineered wood products, it comes equipped with an umbrella holder and four antique brass finished double hooks for hanging jackets, sweaters, hats, towels, and more. Its unique tapered design is accentuated by mirrored inlays running the length of the post outlined in a champagne finish.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 67 H x 19 W x 19 D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | MDF |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389241 |
| Product UPC: | 4512822871141 |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add pizzazz to the entryway, bedroom, living room, or bathroom with this glam coat rack. Crafted from birch wood solids and engineered wood products, it comes equipped with an umbrella holder and four antique brass finished double hooks for hanging jackets, sweaters, hats, towels, and more. Its unique tapered design is accentuated by mirrored inlays running the length of the post outlined in a champagne finish.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 67 H x 19 W x 19 D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | MDF |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389241 |
| Product UPC: | 4512822871141 |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























