Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2R WLBU2
Specifications
| Product Dimensions | 38 H x 21.5 W x 19 L |
| Seat To Floor | 26" |
| Seat Depth | 16.5" |
| Inside Seat Width | 17.5" |
| Seat To Footrest | 17" |
| Backrest Height | 13.25" |
| Product Material: | Polyester Fabric, Foam, Painted Steel, Wood |
| Product Color: | Walnut Wood, Blue Fabric, Chrome |
| Product SKU: | B26-FBCO2R WLBU2 |
| Product UPC: | 681144000000 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Mid-century modern styling |
| Fixed counter height with 360 degree swivel seat |
| Padded seat and backrest for added comfort |
| Round built-in footrest with chrome finish |
| Includes two counter stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Specifications
| Seat To Floor | 26" |
| Seat Depth | 16.5" |
| Inside Seat Width | 17.5" |
| Seat To Footrest | 17" |
| Backrest Height | 13.25" |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Mid-century modern styling |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Seat To Floor | 26" |
| Seat Depth | 16.5" |
| Inside Seat Width | 17.5" |
| Seat To Footrest | 17" |
| Backrest Height | 13.25" |