Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2
HomeStore
Specifications
Product Dimensions 38 H x 21.5 W x 19 L
Seat To Floor 26"
Seat Depth 16.5"
Inside Seat Width 17.5"
Seat To Footrest 17"
Backrest Height 13.25"
Product Material: Polyester Fabric, Foam, Painted Steel, Wood
Product Color: Walnut Wood, Blue Noise Fabric, Black Metal
Product SKU: B26-FBCO2Q WL+BU2
Product UPC: 681144000000
Shipping Type: Small Parcel
Brand: LumiSource
Additional Information
Mid-Century Modern styling
Fixed counter height with 360 degree swivel seat
Padded seat and backrest for added comfort
Round built-in footrest with black finish
Includes two counter stools
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Select Color
-65%
More Images
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 2
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 3
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 4
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 5
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 6
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 7
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 8
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 9
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 10
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 11
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 12
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 13
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 14
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 15
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 16
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 17
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 18
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 19
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 20
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 21
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 22
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 23
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 24
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 25
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 26
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 27
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 28
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 29
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 30
Fabrico Counter Stool - Set of 2 Blue By LumiSource - B26-FBCO2Q WL+BU2 - Image 31
Specifications
Seat To Floor 26"
Seat Depth 16.5"
Inside Seat Width 17.5"
Seat To Footrest 17"
Backrest Height 13.25"
Product SKU: B26-FBCO2Q WL+BU2
Product UPC: 681144000000
Shipping Type: Small Parcel
Brand: LumiSource
Additional Information
Mid-Century Modern styling
Includes two counter stools
Returns & Exchanges
Non-returnable.
See full return policy
Product Information
Shipping & Returns
Description
Seat To Floor 26"
Seat Depth 16.5"
Inside Seat Width 17.5"
Seat To Footrest 17"
Backrest Height 13.25"