
Fabric Walnut Upholstery Wood LegTrim Loveseat w Pillows By Homeroots - 348226
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 41in W x 70in D x 51in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Walnut |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348226 |
| Product UPC: | 4512839710617 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W5 Pillows |
| 70 51 Fabric Walnut Upholstery |
| Legtrim Loveseat W5 Pillows |
| Walnut Upholstery Wood Legtrim Loveseat |
| Loveseat W5 Pillows |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,678.15
-65%$2,678.15
$937.35More Images


Fabric Walnut Upholstery Wood LegTrim Loveseat w Pillows By Homeroots - 348226
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 41in W x 70in D x 51in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Walnut |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348226 |
| Product UPC: | 4512839710617 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W5 Pillows |
| 70 51 Fabric Walnut Upholstery |
| Legtrim Loveseat W5 Pillows |
| Walnut Upholstery Wood Legtrim Loveseat |
| Loveseat W5 Pillows |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 41in W x 70in D x 51in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Walnut |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348226 |
| Product UPC: | 4512839710617 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W5 Pillows |
| 70 51 Fabric Walnut Upholstery |
| Legtrim Loveseat W5 Pillows |
| Walnut Upholstery Wood Legtrim Loveseat |
| Loveseat W5 Pillows |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























