
Fabric Upholstered Wooden Demi Wing Full Bed With Camelback Headboard, Blue By Benzara
Have this piece of sophistication in your bedroom to give it a sense of grandeur and elegance of its own. This demi winged fabric upholstered full bed has a camelback headboard with deep button tufting and nailhead trim.
Specifications
| Product Dimensions: | 56.25 H x 60.25 W x 81 L |
| Product Material: | Wood and Fabric |
| Product Color: | Blue |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM215890 |
| Product UPC: | 192551435827 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes as a single unit |
| Has wooden framework with fabric upholstery |
| Supported on Tapered legs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Fabric Upholstered Wooden Demi Wing Full Bed With Camelback Headboard, Blue By Benzara
Have this piece of sophistication in your bedroom to give it a sense of grandeur and elegance of its own. This demi winged fabric upholstered full bed has a camelback headboard with deep button tufting and nailhead trim.
Specifications
| Product Dimensions: | 56.25 H x 60.25 W x 81 L |
| Product Material: | Wood and Fabric |
| Product Color: | Blue |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM215890 |
| Product UPC: | 192551435827 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes as a single unit |
| Has wooden framework with fabric upholstery |
| Supported on Tapered legs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Have this piece of sophistication in your bedroom to give it a sense of grandeur and elegance of its own. This demi winged fabric upholstered full bed has a camelback headboard with deep button tufting and nailhead trim.
Specifications
| Product Dimensions: | 56.25 H x 60.25 W x 81 L |
| Product Material: | Wood and Fabric |
| Product Color: | Blue |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM215890 |
| Product UPC: | 192551435827 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes as a single unit |
| Has wooden framework with fabric upholstery |
| Supported on Tapered legs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























