
Fabric Dark Walnut Upholstery Wood LegTrim Loveseat w Pillows By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 38in W x 68in D x 48in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Dark Walnut |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348218 |
| Product UPC: | 4512839710471 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W4 Pillows |
| 48 Fabric Dark Walnut Upholstery |
| Walnut Upholstery Wood Legtrim Loveseat |
| Legtrim Loveseat W4 Pillows |
| Loveseat W4 Pillows |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,506.73
-65%$2,506.73
$877.36More Images


Fabric Dark Walnut Upholstery Wood LegTrim Loveseat w Pillows By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 38in W x 68in D x 48in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Dark Walnut |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348218 |
| Product UPC: | 4512839710471 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W4 Pillows |
| 48 Fabric Dark Walnut Upholstery |
| Walnut Upholstery Wood Legtrim Loveseat |
| Legtrim Loveseat W4 Pillows |
| Loveseat W4 Pillows |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 38in W x 68in D x 48in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Dark Walnut |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348218 |
| Product UPC: | 4512839710471 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W4 Pillows |
| 48 Fabric Dark Walnut Upholstery |
| Walnut Upholstery Wood Legtrim Loveseat |
| Legtrim Loveseat W4 Pillows |
| Loveseat W4 Pillows |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























