
Fabric Cherry Oak Upholstery Wood LegTrim Loveseat w Pillows By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 37in W x 69in D x 46in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Cherry Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347240 |
| Product UPC: | 4512839710389 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W4 Pillows |
| 46 Fabric Cherry Oak Upholstery |
| Oak Upholstery Wood Legtrim Loveseat |
| 37 69 46 Fabric |
| 69 46 Fabric Cherry Oak |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,310.41
-65%$2,310.41
$808.64More Images


Fabric Cherry Oak Upholstery Wood LegTrim Loveseat w Pillows By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 37in W x 69in D x 46in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Cherry Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347240 |
| Product UPC: | 4512839710389 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W4 Pillows |
| 46 Fabric Cherry Oak Upholstery |
| Oak Upholstery Wood Legtrim Loveseat |
| 37 69 46 Fabric |
| 69 46 Fabric Cherry Oak |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 37in W x 69in D x 46in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Cherry Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347240 |
| Product UPC: | 4512839710389 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W4 Pillows |
| 46 Fabric Cherry Oak Upholstery |
| Oak Upholstery Wood Legtrim Loveseat |
| 37 69 46 Fabric |
| 69 46 Fabric Cherry Oak |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























