
Fabric & Champagne Upholstery Wood LegTrim Loveseat w Pillows By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 42in W x 72in D x 50in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Champagne |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 348223 |
| Product UPC: | 4512839710587 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W6 Pillows |
| 72 50 Fabric Champagne Upholstery |
| Champagne Upholstery Wood Legtrim Loveseat |
| 50 Fabric Champagne Upholstery Wood |
| 50 Fabric Champagne Upholstery |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Fabric & Champagne Upholstery Wood LegTrim Loveseat w Pillows By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 42in W x 72in D x 50in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Champagne |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 348223 |
| Product UPC: | 4512839710587 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W6 Pillows |
| 72 50 Fabric Champagne Upholstery |
| Champagne Upholstery Wood Legtrim Loveseat |
| 50 Fabric Champagne Upholstery Wood |
| 50 Fabric Champagne Upholstery |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 42in W x 72in D x 50in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Champagne |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 348223 |
| Product UPC: | 4512839710587 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W6 Pillows |
| 72 50 Fabric Champagne Upholstery |
| Champagne Upholstery Wood Legtrim Loveseat |
| 50 Fabric Champagne Upholstery Wood |
| 50 Fabric Champagne Upholstery |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























