
Fabric Champagne Upholstery Wood LegTrim Chair w Pillows By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this chair. This chair adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 39in W x 50in D x 49in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Champagne |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347242 |
| Product UPC: | 4512839710426 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Upholstery Wood Legtrim Chair |
| Chair W2 Pillows |
| 49 Fabric Champagne Upholstery Wood |
| Wood Legtrim Chair W2 Pillows |
| Upholstery Wood Legtrim Chair W2 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,980.26
-65%$1,980.26
$693.09More Images

Fabric Champagne Upholstery Wood LegTrim Chair w Pillows By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this chair. This chair adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 39in W x 50in D x 49in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Champagne |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347242 |
| Product UPC: | 4512839710426 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Upholstery Wood Legtrim Chair |
| Chair W2 Pillows |
| 49 Fabric Champagne Upholstery Wood |
| Wood Legtrim Chair W2 Pillows |
| Upholstery Wood Legtrim Chair W2 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this chair. This chair adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 39in W x 50in D x 49in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Champagne |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347242 |
| Product UPC: | 4512839710426 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Upholstery Wood Legtrim Chair |
| Chair W2 Pillows |
| 49 Fabric Champagne Upholstery Wood |
| Wood Legtrim Chair W2 Pillows |
| Upholstery Wood Legtrim Chair W2 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























