
Fabric Antique Gold Upholstery Wood LegTrim Loveseat w Pillows By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 41in W x 70in D x 38in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Antique Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348221 |
| Product UPC: | 4512839710532 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W5 Pillows |
| 41 70 38 Fabric Antique |
| Antique Gold Upholstery Wood Legtrim |
| Legtrim Loveseat W5 Pillows |
| 38 Fabric Antique Gold Upholstery |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,574.44
-65%$2,574.44
$901.05More Images


Fabric Antique Gold Upholstery Wood LegTrim Loveseat w Pillows By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 41in W x 70in D x 38in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Antique Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348221 |
| Product UPC: | 4512839710532 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W5 Pillows |
| 41 70 38 Fabric Antique |
| Antique Gold Upholstery Wood Legtrim |
| Legtrim Loveseat W5 Pillows |
| 38 Fabric Antique Gold Upholstery |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this loveseat. This loveseat adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 41in W x 70in D x 38in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Antique Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348221 |
| Product UPC: | 4512839710532 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Loveseat W5 Pillows |
| 41 70 38 Fabric Antique |
| Antique Gold Upholstery Wood Legtrim |
| Legtrim Loveseat W5 Pillows |
| 38 Fabric Antique Gold Upholstery |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























