
Fabric Antique Gold Upholstery Wood LegTrim Chair w Pillows By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this chair. This chair adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 41in W x 42in D x 38in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Antique Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347248 |
| Product UPC: | 4512839710549 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Chair W2 Pillows |
| 41 42 38 Fabric Antique |
| Chair W2 Pillows |
| Gold Upholstery Wood Legtrim Chair |
| Upholstery Wood Legtrim Chair W2 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Fabric Antique Gold Upholstery Wood LegTrim Chair w Pillows By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this chair. This chair adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 41in W x 42in D x 38in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Antique Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347248 |
| Product UPC: | 4512839710549 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Chair W2 Pillows |
| 41 42 38 Fabric Antique |
| Chair W2 Pillows |
| Gold Upholstery Wood Legtrim Chair |
| Upholstery Wood Legtrim Chair W2 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this chair. This chair adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 41in W x 42in D x 38in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Antique Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347248 |
| Product UPC: | 4512839710549 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Legtrim Chair W2 Pillows |
| 41 42 38 Fabric Antique |
| Chair W2 Pillows |
| Gold Upholstery Wood Legtrim Chair |
| Upholstery Wood Legtrim Chair W2 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























