
Fabric Antique Gold Upholstery Wood LegTrim Accent Chair & Pillow By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this chair. This chair adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 33in W x 32in D x 41in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Antique Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347249 |
| Product UPC: | 4512839710556 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Upholstery Wood Legtrim Accent Chair |
| 33 32 41 Fabric Antique |
| Fabric Antique Gold Upholstery Wood |
| Wood Legtrim Accent Chair Pillow |
| 41 Fabric Antique Gold Upholstery |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Fabric Antique Gold Upholstery Wood LegTrim Accent Chair & Pillow By Homeroots
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this chair. This chair adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 33in W x 32in D x 41in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Antique Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347249 |
| Product UPC: | 4512839710556 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Upholstery Wood Legtrim Accent Chair |
| 33 32 41 Fabric Antique |
| Fabric Antique Gold Upholstery Wood |
| Wood Legtrim Accent Chair Pillow |
| 41 Fabric Antique Gold Upholstery |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspire your home and create an upscale atmosphere with this chair. This chair adds classic style to any sitting area featuring a traditional handcrafted design. This collection is guaranteed to be the highlight of any home.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 33in W x 32in D x 41in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Fabric |
| Finish: | Fabric & Antique Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347249 |
| Product UPC: | 4512839710556 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Upholstery Wood Legtrim Accent Chair |
| 33 32 41 Fabric Antique |
| Fabric Antique Gold Upholstery Wood |
| Wood Legtrim Accent Chair Pillow |
| 41 Fabric Antique Gold Upholstery |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























