
Espresso Wooden Rectangular Vanity Mirror By Homeroots
This rectangular mirror is designed to create a unique look in any bedroom. Our transitional bedroom mirror sports a wooden frame finished in stunning espresso and a generous sized mirror. It blends perfectly with the storage bed that features dovetail english front and back, felt-lined top drawer and case good drawers. The solid construction of this masterpiece makes a suitable addition to your master bedroom or dressing room. 45" X 35"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 45" W x 1" D |
| Product Color: | Espresso |
| Product Finish: | Espresso |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 285864 |
| Product UPC: | 689211809994 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $169.64
-65%$169.64
$59.37More Images

Espresso Wooden Rectangular Vanity Mirror By Homeroots
This rectangular mirror is designed to create a unique look in any bedroom. Our transitional bedroom mirror sports a wooden frame finished in stunning espresso and a generous sized mirror. It blends perfectly with the storage bed that features dovetail english front and back, felt-lined top drawer and case good drawers. The solid construction of this masterpiece makes a suitable addition to your master bedroom or dressing room. 45" X 35"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 45" W x 1" D |
| Product Color: | Espresso |
| Product Finish: | Espresso |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 285864 |
| Product UPC: | 689211809994 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This rectangular mirror is designed to create a unique look in any bedroom. Our transitional bedroom mirror sports a wooden frame finished in stunning espresso and a generous sized mirror. It blends perfectly with the storage bed that features dovetail english front and back, felt-lined top drawer and case good drawers. The solid construction of this masterpiece makes a suitable addition to your master bedroom or dressing room. 45" X 35"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 45" W x 1" D |
| Product Color: | Espresso |
| Product Finish: | Espresso |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 285864 |
| Product UPC: | 689211809994 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























