
Espresso Wood Metal Chest By Homeroots
The Ireland chest in espresso with 5 drawers will meet all of your bedroom storage needs with space for clothing and linen. All drawers have English dovetail with center metal glides. Drawer fronts are beveled and complemented by slightly flared square.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 32 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Espresso |
| Finish: | Espresso |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374165 |
| Product UPC: | 4512839432007 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 48 Espresso Wood Metal Chest |
| Espresso Wood Metal Chest |
| Wood Metal Chest |
| 32 17 48 Espresso Wood |
| 17 48 Espresso Wood Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Espresso Wood Metal Chest By Homeroots
The Ireland chest in espresso with 5 drawers will meet all of your bedroom storage needs with space for clothing and linen. All drawers have English dovetail with center metal glides. Drawer fronts are beveled and complemented by slightly flared square.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 32 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Espresso |
| Finish: | Espresso |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374165 |
| Product UPC: | 4512839432007 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 48 Espresso Wood Metal Chest |
| Espresso Wood Metal Chest |
| Wood Metal Chest |
| 32 17 48 Espresso Wood |
| 17 48 Espresso Wood Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Ireland chest in espresso with 5 drawers will meet all of your bedroom storage needs with space for clothing and linen. All drawers have English dovetail with center metal glides. Drawer fronts are beveled and complemented by slightly flared square.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 32 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Espresso |
| Finish: | Espresso |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374165 |
| Product UPC: | 4512839432007 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 48 Espresso Wood Metal Chest |
| Espresso Wood Metal Chest |
| Wood Metal Chest |
| 32 17 48 Espresso Wood |
| 17 48 Espresso Wood Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























