
Espresso Rubber Wood Nightstand By Homeroots - 285542
the alluring beauty and classic style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom into something spectacular. its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. this masterpiece features two drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. the unique design is solidified by the espresso rubber wood finish. our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 22 H x 22 W x 16 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Espresso |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285542 |
| Product UPC: | 689211805750 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 22 Espresso Rubber Wood Nightstand |
| Espresso Rubber Wood Nightstand |
| Rubber Wood Nightstand |
| 16 22 Espresso Rubber Wood |
| 22 16 22 Espresso |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $210.41
-65%$210.41
$73.64More Images



Espresso Rubber Wood Nightstand By Homeroots - 285542
the alluring beauty and classic style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom into something spectacular. its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. this masterpiece features two drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. the unique design is solidified by the espresso rubber wood finish. our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 22 H x 22 W x 16 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Espresso |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285542 |
| Product UPC: | 689211805750 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 22 Espresso Rubber Wood Nightstand |
| Espresso Rubber Wood Nightstand |
| Rubber Wood Nightstand |
| 16 22 Espresso Rubber Wood |
| 22 16 22 Espresso |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
the alluring beauty and classic style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom into something spectacular. its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. this masterpiece features two drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. the unique design is solidified by the espresso rubber wood finish. our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 22 H x 22 W x 16 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Espresso |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285542 |
| Product UPC: | 689211805750 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 22 Espresso Rubber Wood Nightstand |
| Espresso Rubber Wood Nightstand |
| Rubber Wood Nightstand |
| 16 22 Espresso Rubber Wood |
| 22 16 22 Espresso |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























