
Espresso Polyurethane Counter Height Chair (Set-) By Homeroots
This transitional dining chairs collection will transform to your kitchen, dining or living room with a charming and elegant style. Fully upholstered in PU, crafted with selected quality materials, features button tufted backrest and walnut tapered legs.
Specifications
| Product Category: | Counter Chairs |
| Product Dimensions: | 20in W x 24in D x 40in H |
| Product Material: | Polyurethane Foam |
| Product Color: | Espresso |
| Finish: | Espresso |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374161 |
| Product UPC: | 4512839432168 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Espresso Polyurethane Counter Height Chair |
| Polyurethane Counter Height Chair Set |
| Polyurethane Counter Height Chair |
| Counter Height Chair Set |
| Height Chair Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Espresso Polyurethane Counter Height Chair (Set-) By Homeroots
This transitional dining chairs collection will transform to your kitchen, dining or living room with a charming and elegant style. Fully upholstered in PU, crafted with selected quality materials, features button tufted backrest and walnut tapered legs.
Specifications
| Product Category: | Counter Chairs |
| Product Dimensions: | 20in W x 24in D x 40in H |
| Product Material: | Polyurethane Foam |
| Product Color: | Espresso |
| Finish: | Espresso |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374161 |
| Product UPC: | 4512839432168 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Espresso Polyurethane Counter Height Chair |
| Polyurethane Counter Height Chair Set |
| Polyurethane Counter Height Chair |
| Counter Height Chair Set |
| Height Chair Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This transitional dining chairs collection will transform to your kitchen, dining or living room with a charming and elegant style. Fully upholstered in PU, crafted with selected quality materials, features button tufted backrest and walnut tapered legs.
Specifications
| Product Category: | Counter Chairs |
| Product Dimensions: | 20in W x 24in D x 40in H |
| Product Material: | Polyurethane Foam |
| Product Color: | Espresso |
| Finish: | Espresso |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374161 |
| Product UPC: | 4512839432168 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Espresso Polyurethane Counter Height Chair |
| Polyurethane Counter Height Chair Set |
| Polyurethane Counter Height Chair |
| Counter Height Chair Set |
| Height Chair Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























