
Espresso Brown Top-Grain Leather Wide Accent chair with Wooden Frame and Iron Legs By Homeroots
Espresso Brown Top-Grain Leather Wide Accent chair with Wooden Frame and Iron Legs By Homeroots
Is A Premium Chair Made From Espresso-Brown Toned, Premium Top-Grain Leather. Is A Premium Chair Made From Espresso-Brown Toned, Premium Top-Grain Leather.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 33in W x 34.5in D x 32.5in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376352 |
| Product UPC: | 4512822894737 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Wide Accent Chair Wooden |
| Espresso Brown Grain Leather |
| Accent Chair Wooden Frame Iron |
| Grain Leather Wide Accent Chair |
| Espresso Brown Grain Leather Wide |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,370.99
-65%$2,370.99
$829.85More Images





Espresso Brown Top-Grain Leather Wide Accent chair with Wooden Frame and Iron Legs By Homeroots
Is A Premium Chair Made From Espresso-Brown Toned, Premium Top-Grain Leather. Is A Premium Chair Made From Espresso-Brown Toned, Premium Top-Grain Leather.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 33in W x 34.5in D x 32.5in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376352 |
| Product UPC: | 4512822894737 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Wide Accent Chair Wooden |
| Espresso Brown Grain Leather |
| Accent Chair Wooden Frame Iron |
| Grain Leather Wide Accent Chair |
| Espresso Brown Grain Leather Wide |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Is A Premium Chair Made From Espresso-Brown Toned, Premium Top-Grain Leather. Is A Premium Chair Made From Espresso-Brown Toned, Premium Top-Grain Leather.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 33in W x 34.5in D x 32.5in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376352 |
| Product UPC: | 4512822894737 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Wide Accent Chair Wooden |
| Espresso Brown Grain Leather |
| Accent Chair Wooden Frame Iron |
| Grain Leather Wide Accent Chair |
| Espresso Brown Grain Leather Wide |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























