
Encrusted Crystal Console Table By Homeroots
The Encrusted Crystal Console can become whatever your heart desires. Place it in the entryway as a glamorous landing point for keys and mail. Place it behind a sofa for a luxe feel in the living room. This console is unqiue with its diamond like design and crystal material. 31.5" x 47.2" x 15.7".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 15.7in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396881 |
| Product UPC: | 808230070233 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Encrusted Crystal Console Table By Homeroots
The Encrusted Crystal Console can become whatever your heart desires. Place it in the entryway as a glamorous landing point for keys and mail. Place it behind a sofa for a luxe feel in the living room. This console is unqiue with its diamond like design and crystal material. 31.5" x 47.2" x 15.7".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 15.7in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396881 |
| Product UPC: | 808230070233 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Encrusted Crystal Console can become whatever your heart desires. Place it in the entryway as a glamorous landing point for keys and mail. Place it behind a sofa for a luxe feel in the living room. This console is unqiue with its diamond like design and crystal material. 31.5" x 47.2" x 15.7".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 15.7in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396881 |
| Product UPC: | 808230070233 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























