
Emery Console Table White By LumiSource
Perfect for entryways, dining, or living room the Emery Console Table by LumiSource will give your space an updated look. A glass top is accented by a metal frame, and a two-drawer design, that provides the perfect amount of storage. Available in two finishes.
Specifications
| Product Dimensions | 31.5 H x 43.5 W x 19.75 L |
| Inside Width | 38" |
| Inside Height | 24" |
| Shelf Depth | 17.75" |
| Shelf Width | 19-19" |
| Shelf Height | 3.75-3.75" |
| Product Material: | Glass, Steel, MDF |
| Product Color: | White Steel, White Wood |
| Product SKU: | TBC-EMRY WW |
| Product UPC: | 681144137038 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Tempered glass top |
| Sleek metal frame |
| Two drawers for storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $180.00
-65%$180.00
$63.00More Images







Emery Console Table White By LumiSource
Perfect for entryways, dining, or living room the Emery Console Table by LumiSource will give your space an updated look. A glass top is accented by a metal frame, and a two-drawer design, that provides the perfect amount of storage. Available in two finishes.
Specifications
| Product Dimensions | 31.5 H x 43.5 W x 19.75 L |
| Inside Width | 38" |
| Inside Height | 24" |
| Shelf Depth | 17.75" |
| Shelf Width | 19-19" |
| Shelf Height | 3.75-3.75" |
| Product Material: | Glass, Steel, MDF |
| Product Color: | White Steel, White Wood |
| Product SKU: | TBC-EMRY WW |
| Product UPC: | 681144137038 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Tempered glass top |
| Sleek metal frame |
| Two drawers for storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Perfect for entryways, dining, or living room the Emery Console Table by LumiSource will give your space an updated look. A glass top is accented by a metal frame, and a two-drawer design, that provides the perfect amount of storage. Available in two finishes.
Specifications
| Product Dimensions | 31.5 H x 43.5 W x 19.75 L |
| Inside Width | 38" |
| Inside Height | 24" |
| Shelf Depth | 17.75" |
| Shelf Width | 19-19" |
| Shelf Height | 3.75-3.75" |
| Product Material: | Glass, Steel, MDF |
| Product Color: | White Steel, White Wood |
| Product SKU: | TBC-EMRY WW |
| Product UPC: | 681144137038 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Tempered glass top |
| Sleek metal frame |
| Two drawers for storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























