
Elizabeth Cream Fabric Seat Accent Chair with Wooden Base Detailed Back By Homeroots
A stunning chair that features plush, fabric-covered seating rested atop a four-legged wooden base that is finished in a natural, light brown tone.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 30in W x 27.5in D x 34.25in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380638 |
| Product UPC: | 4512822716183 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Fabric Seat Accent Chair |
| Accent Chair Wooden Base Detailed |
| Elizabeth Cream Fabric Seat |
| Fabric Seat Accent Chair Wooden |
| Elizabeth Cream Fabric Seat Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,213.98
-65%$1,213.98
$424.89More Images






Elizabeth Cream Fabric Seat Accent Chair with Wooden Base Detailed Back By Homeroots
A stunning chair that features plush, fabric-covered seating rested atop a four-legged wooden base that is finished in a natural, light brown tone.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 30in W x 27.5in D x 34.25in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380638 |
| Product UPC: | 4512822716183 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Fabric Seat Accent Chair |
| Accent Chair Wooden Base Detailed |
| Elizabeth Cream Fabric Seat |
| Fabric Seat Accent Chair Wooden |
| Elizabeth Cream Fabric Seat Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A stunning chair that features plush, fabric-covered seating rested atop a four-legged wooden base that is finished in a natural, light brown tone.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 30in W x 27.5in D x 34.25in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380638 |
| Product UPC: | 4512822716183 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Fabric Seat Accent Chair |
| Accent Chair Wooden Base Detailed |
| Elizabeth Cream Fabric Seat |
| Fabric Seat Accent Chair Wooden |
| Elizabeth Cream Fabric Seat Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























