
Elegant Marble Glass top End Table By Homeroots
An elegant marble with this stunning yet practical glass-top end table. It include an x-base design with polished stainless steel accents. This table offers plenty of style and will be the focal point of your living space.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Marble |
| Top Color: | White Faux Marble |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383821 |
| Product UPC: | 4512822755021 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Elegant Marble Glass End Table |
| Marble Glass End Table |
| Elegant Marble Glass End |
| Elegant Marble Glass |
| Glass End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Elegant Marble Glass top End Table By Homeroots
An elegant marble with this stunning yet practical glass-top end table. It include an x-base design with polished stainless steel accents. This table offers plenty of style and will be the focal point of your living space.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Marble |
| Top Color: | White Faux Marble |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383821 |
| Product UPC: | 4512822755021 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Elegant Marble Glass End Table |
| Marble Glass End Table |
| Elegant Marble Glass End |
| Elegant Marble Glass |
| Glass End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An elegant marble with this stunning yet practical glass-top end table. It include an x-base design with polished stainless steel accents. This table offers plenty of style and will be the focal point of your living space.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Marble |
| Top Color: | White Faux Marble |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383821 |
| Product UPC: | 4512822755021 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Elegant Marble Glass End Table |
| Marble Glass End Table |
| Elegant Marble Glass End |
| Elegant Marble Glass |
| Glass End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























