
Elegant Marble Glass Top Dining Table With X Base Stainless Steel Accents By Homeroots
Get all the look of elegant marble with this stunning yet practical glass-top dining table. It include an x-base design with polished stainless steel accents. This table offers plenty of space for all of your entertaining needs.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 71in W x 35.5in D x 31in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Marble |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755175 |
| Product SKU: | 383834 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Elegant Marble Glass Dining Table |
| Table Base Stainless Steel Accents |
| Glass Dining Table Base Stainless |
| Marble Glass Dining Table Base |
| Marble Glass Dining Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $975.96
-65%$975.96
$341.59More Images



Elegant Marble Glass Top Dining Table With X Base Stainless Steel Accents By Homeroots
Get all the look of elegant marble with this stunning yet practical glass-top dining table. It include an x-base design with polished stainless steel accents. This table offers plenty of space for all of your entertaining needs.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 71in W x 35.5in D x 31in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Marble |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755175 |
| Product SKU: | 383834 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Elegant Marble Glass Dining Table |
| Table Base Stainless Steel Accents |
| Glass Dining Table Base Stainless |
| Marble Glass Dining Table Base |
| Marble Glass Dining Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Get all the look of elegant marble with this stunning yet practical glass-top dining table. It include an x-base design with polished stainless steel accents. This table offers plenty of space for all of your entertaining needs.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 71in W x 35.5in D x 31in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Marble |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755175 |
| Product SKU: | 383834 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Elegant Marble Glass Dining Table |
| Table Base Stainless Steel Accents |
| Glass Dining Table Base Stainless |
| Marble Glass Dining Table Base |
| Marble Glass Dining Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























