
Elegant Marble Glass top Coffee Table By Homeroots
An elegant marble with this stunning yet practical glass-top coffee table. It include an x-base design with polished stainless steel accents. This table offers plenty of style and will be the focal point of your living space.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 47in W x 24in D x 17in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Rubberwood |
| Product Color: | Marble |
| Top Color: | White Faux Marble |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383820 |
| Product UPC: | 4512822755014 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Elegant Marble Glass Coffee Table |
| Marble Glass Coffee Table |
| Elegant Marble Glass Coffee |
| Glass Coffee Table |
| Elegant Marble Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Elegant Marble Glass top Coffee Table By Homeroots
An elegant marble with this stunning yet practical glass-top coffee table. It include an x-base design with polished stainless steel accents. This table offers plenty of style and will be the focal point of your living space.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 47in W x 24in D x 17in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Rubberwood |
| Product Color: | Marble |
| Top Color: | White Faux Marble |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383820 |
| Product UPC: | 4512822755014 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Elegant Marble Glass Coffee Table |
| Marble Glass Coffee Table |
| Elegant Marble Glass Coffee |
| Glass Coffee Table |
| Elegant Marble Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An elegant marble with this stunning yet practical glass-top coffee table. It include an x-base design with polished stainless steel accents. This table offers plenty of style and will be the focal point of your living space.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 47in W x 24in D x 17in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Rubberwood |
| Product Color: | Marble |
| Top Color: | White Faux Marble |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383820 |
| Product UPC: | 4512822755014 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Elegant Marble Glass Coffee Table |
| Marble Glass Coffee Table |
| Elegant Marble Glass Coffee |
| Glass Coffee Table |
| Elegant Marble Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























