
Elegant Black Lighted Curio Cabinet By Homeroots
Make use of spare space with this transitional Elegant Black Lighted Curio Cabinet. The sleek painted black finish with brushed nickel door pull complements the sleek design with stylish raised legs and see through glass panels. A mirrored back and four adjustable glass shelves enhance lighting on your delicate possessions and give more visual depth. This lighted curio is sure to become a cherished piece of furniture in your home. 70" x 21.3" x 15.6"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 21.25in W x 15.5in D x 70in H |
| Product Material: | Pine,Mdf,Birch Veneer, Temp Glass, Mirror,Nickel |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black finish with brushed nickel |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Hexagonal |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | Yes |
| Bulb Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099784 |
| Product SKU: | 401663 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Elegant Black Lighted Curio Cabinet |
| Lighted Curio Cabinet |
| Black Lighted Curio Cabinet |
| Elegant Black Lighted Curio |
| Elegant Black Lighted |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $700.28
-65%$700.28
$245.10More Images




Elegant Black Lighted Curio Cabinet By Homeroots
Make use of spare space with this transitional Elegant Black Lighted Curio Cabinet. The sleek painted black finish with brushed nickel door pull complements the sleek design with stylish raised legs and see through glass panels. A mirrored back and four adjustable glass shelves enhance lighting on your delicate possessions and give more visual depth. This lighted curio is sure to become a cherished piece of furniture in your home. 70" x 21.3" x 15.6"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 21.25in W x 15.5in D x 70in H |
| Product Material: | Pine,Mdf,Birch Veneer, Temp Glass, Mirror,Nickel |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black finish with brushed nickel |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Hexagonal |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | Yes |
| Bulb Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099784 |
| Product SKU: | 401663 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Elegant Black Lighted Curio Cabinet |
| Lighted Curio Cabinet |
| Black Lighted Curio Cabinet |
| Elegant Black Lighted Curio |
| Elegant Black Lighted |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make use of spare space with this transitional Elegant Black Lighted Curio Cabinet. The sleek painted black finish with brushed nickel door pull complements the sleek design with stylish raised legs and see through glass panels. A mirrored back and four adjustable glass shelves enhance lighting on your delicate possessions and give more visual depth. This lighted curio is sure to become a cherished piece of furniture in your home. 70" x 21.3" x 15.6"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 21.25in W x 15.5in D x 70in H |
| Product Material: | Pine,Mdf,Birch Veneer, Temp Glass, Mirror,Nickel |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black finish with brushed nickel |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Hexagonal |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | Yes |
| Bulb Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099784 |
| Product SKU: | 401663 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Elegant Black Lighted Curio Cabinet |
| Lighted Curio Cabinet |
| Black Lighted Curio Cabinet |
| Elegant Black Lighted Curio |
| Elegant Black Lighted |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























