
Elana Side Chair With Fabric, Brown Cherry Finish, Set Of 2 By Benzara
Classic Elements Are At The Forefront With This Brown Cherry Finished Side Chair. The Intricately Designed Chair Backs Match Beautifully With The MeticulouslyDecoratedecor, While The Padded Fabric Seat Cushions Offer Both Comfort And Style.
Specifications
| Product Dimensions: | 42 H x 23 W x 21 L |
| Product Material: | Fabric Solid Wood Wood Veneer & Others |
| Product Color: | Brown Cherry |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM131209 |
| Product UPC: | 842822139502 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Padded Fabric Seat Cushions |
| Brown Cherry Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,016.31
-65%$1,016.31
$355.71More Images

Elana Side Chair With Fabric, Brown Cherry Finish, Set Of 2 By Benzara
Classic Elements Are At The Forefront With This Brown Cherry Finished Side Chair. The Intricately Designed Chair Backs Match Beautifully With The MeticulouslyDecoratedecor, While The Padded Fabric Seat Cushions Offer Both Comfort And Style.
Specifications
| Product Dimensions: | 42 H x 23 W x 21 L |
| Product Material: | Fabric Solid Wood Wood Veneer & Others |
| Product Color: | Brown Cherry |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM131209 |
| Product UPC: | 842822139502 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Padded Fabric Seat Cushions |
| Brown Cherry Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Classic Elements Are At The Forefront With This Brown Cherry Finished Side Chair. The Intricately Designed Chair Backs Match Beautifully With The MeticulouslyDecoratedecor, While The Padded Fabric Seat Cushions Offer Both Comfort And Style.
Specifications
| Product Dimensions: | 42 H x 23 W x 21 L |
| Product Material: | Fabric Solid Wood Wood Veneer & Others |
| Product Color: | Brown Cherry |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM131209 |
| Product UPC: | 842822139502 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Padded Fabric Seat Cushions |
| Brown Cherry Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























