
Elaborate Carved Gold Patina Finish Desk Vanity Dressing Table with 7 Drawers By Homeroots
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the Gold Patina and Bone vanity desk. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this seven-drawer, desk features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Category: | Vanity Tables |
| Product Dimensions: | 63in W x 22in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gold Patina & Bone |
| Finish: | Gold Patina & Bone |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376993 |
| Product UPC: | 4512822885902 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Desk Vanity Dressing Table Drawers |
| Carved Gold Patina Finish Desk |
| Desk Vanity Dressing Table |
| Vanity Dressing Table Drawers |
| Finish Desk Vanity Dressing Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,797.96
-65%$1,797.96
$629.29Elaborate Carved Gold Patina Finish Desk Vanity Dressing Table with 7 Drawers By Homeroots
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the Gold Patina and Bone vanity desk. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this seven-drawer, desk features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Category: | Vanity Tables |
| Product Dimensions: | 63in W x 22in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gold Patina & Bone |
| Finish: | Gold Patina & Bone |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376993 |
| Product UPC: | 4512822885902 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Desk Vanity Dressing Table Drawers |
| Carved Gold Patina Finish Desk |
| Desk Vanity Dressing Table |
| Vanity Dressing Table Drawers |
| Finish Desk Vanity Dressing Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the Gold Patina and Bone vanity desk. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this seven-drawer, desk features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Category: | Vanity Tables |
| Product Dimensions: | 63in W x 22in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gold Patina & Bone |
| Finish: | Gold Patina & Bone |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376993 |
| Product UPC: | 4512822885902 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Desk Vanity Dressing Table Drawers |
| Carved Gold Patina Finish Desk |
| Desk Vanity Dressing Table |
| Vanity Dressing Table Drawers |
| Finish Desk Vanity Dressing Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























