
Edgewood I Side Chair, Withpu Cushion, Expresso Finish, Set Of 2 By Benzara
A Dark Espresso Finish Make This Transitional Side Chair Will Be An Attractive Addition To Any Dining Space. The Seats Are Padded Leatherette Providing Comfort, While The Back Are Made Of Simple Lines And Shapes For That Transitional Look.
Specifications
| Product Dimensions: | 39 H x 19 W x 20 L |
| Product Material: | Leatherette Solid Wood Wood Veneer & Others |
| Product Color: | Espresso |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM131246 |
| Product UPC: | 842822139915 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Solid Wood, Wood Veneer & Others |
| Padded Leatherette Seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $517.51
-65%$517.51
$181.13More Images

Edgewood I Side Chair, Withpu Cushion, Expresso Finish, Set Of 2 By Benzara
A Dark Espresso Finish Make This Transitional Side Chair Will Be An Attractive Addition To Any Dining Space. The Seats Are Padded Leatherette Providing Comfort, While The Back Are Made Of Simple Lines And Shapes For That Transitional Look.
Specifications
| Product Dimensions: | 39 H x 19 W x 20 L |
| Product Material: | Leatherette Solid Wood Wood Veneer & Others |
| Product Color: | Espresso |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM131246 |
| Product UPC: | 842822139915 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Solid Wood, Wood Veneer & Others |
| Padded Leatherette Seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A Dark Espresso Finish Make This Transitional Side Chair Will Be An Attractive Addition To Any Dining Space. The Seats Are Padded Leatherette Providing Comfort, While The Back Are Made Of Simple Lines And Shapes For That Transitional Look.
Specifications
| Product Dimensions: | 39 H x 19 W x 20 L |
| Product Material: | Leatherette Solid Wood Wood Veneer & Others |
| Product Color: | Espresso |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM131246 |
| Product UPC: | 842822139915 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Solid Wood, Wood Veneer & Others |
| Padded Leatherette Seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























