
Echo Light Gray Computer Desk with Three Drawers By Homeroots
Stay organized and efficient with the Echo Light Gray Computer Desk with Three Drawers. Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface, three spacious drawers with all-metal hardware, and one shelf. The entire desk is made from a high-quality particle board with a modern light gray finish. 30" H x 47" W x 17" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.4 W x 17.1 D |
| Product Color: | Light Gray |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403806 |
| Product UPC: | 808230120907 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Echo Light Gray Computer Desk |
| Light Gray Computer Desk Drawers |
| Gray Computer Desk Drawers |
| Computer Desk Drawers |
| Light Gray Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $246.81
-65%$246.81
$86.38More Images




Echo Light Gray Computer Desk with Three Drawers By Homeroots
Stay organized and efficient with the Echo Light Gray Computer Desk with Three Drawers. Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface, three spacious drawers with all-metal hardware, and one shelf. The entire desk is made from a high-quality particle board with a modern light gray finish. 30" H x 47" W x 17" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.4 W x 17.1 D |
| Product Color: | Light Gray |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403806 |
| Product UPC: | 808230120907 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Echo Light Gray Computer Desk |
| Light Gray Computer Desk Drawers |
| Gray Computer Desk Drawers |
| Computer Desk Drawers |
| Light Gray Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stay organized and efficient with the Echo Light Gray Computer Desk with Three Drawers. Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface, three spacious drawers with all-metal hardware, and one shelf. The entire desk is made from a high-quality particle board with a modern light gray finish. 30" H x 47" W x 17" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.4 W x 17.1 D |
| Product Color: | Light Gray |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403806 |
| Product UPC: | 808230120907 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Echo Light Gray Computer Desk |
| Light Gray Computer Desk Drawers |
| Gray Computer Desk Drawers |
| Computer Desk Drawers |
| Light Gray Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























