
Echo Black Computer Desk with Three Drawers By Homeroots - 403782
Stay organized and efficient with this amazing Black Computer Desk with Three Drawers. Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface and three spacious drawers with all-metal hardware. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful wenge black finish. 30" H x 47" W x 17" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 30 H x 47.5 W x 16.5 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403782 |
| Product UPC: | 808230120662 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Echo Black Computer Desk Drawers |
| Echo Black Computer Desk |
| Computer Desk Drawers |
| Black Computer Desk Drawers |
| Black Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $236.18
-65%$236.18
$82.66More Images




Echo Black Computer Desk with Three Drawers By Homeroots - 403782
Stay organized and efficient with this amazing Black Computer Desk with Three Drawers. Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface and three spacious drawers with all-metal hardware. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful wenge black finish. 30" H x 47" W x 17" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 30 H x 47.5 W x 16.5 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403782 |
| Product UPC: | 808230120662 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Echo Black Computer Desk Drawers |
| Echo Black Computer Desk |
| Computer Desk Drawers |
| Black Computer Desk Drawers |
| Black Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stay organized and efficient with this amazing Black Computer Desk with Three Drawers. Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface and three spacious drawers with all-metal hardware. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful wenge black finish. 30" H x 47" W x 17" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 30 H x 47.5 W x 16.5 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403782 |
| Product UPC: | 808230120662 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Echo Black Computer Desk Drawers |
| Echo Black Computer Desk |
| Computer Desk Drawers |
| Black Computer Desk Drawers |
| Black Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























