
Ebony Genuine Leather Wrapped Accent Chair with Metal Frame By Homeroots
Ebony Genuine Leather Wrapped Accent Chair with Metal Frame |A stylish, genuine leather chair braced by a sturdy, matte-black toned metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31.88in W x 24.4in D x 28.93in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380627 |
| Product UPC: | 4512822716077 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Wrapped Accent Chair Metal |
| Genuine Leather Wrapped Accent Chair |
| Wrapped Accent Chair Metal Frame |
| Leather Wrapped Accent Chair |
| Accent Chair Metal Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,688.75
-65%$1,688.75
$591.06More Images






Ebony Genuine Leather Wrapped Accent Chair with Metal Frame By Homeroots
Ebony Genuine Leather Wrapped Accent Chair with Metal Frame |A stylish, genuine leather chair braced by a sturdy, matte-black toned metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31.88in W x 24.4in D x 28.93in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380627 |
| Product UPC: | 4512822716077 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Wrapped Accent Chair Metal |
| Genuine Leather Wrapped Accent Chair |
| Wrapped Accent Chair Metal Frame |
| Leather Wrapped Accent Chair |
| Accent Chair Metal Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ebony Genuine Leather Wrapped Accent Chair with Metal Frame |A stylish, genuine leather chair braced by a sturdy, matte-black toned metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31.88in W x 24.4in D x 28.93in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380627 |
| Product UPC: | 4512822716077 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Wrapped Accent Chair Metal |
| Genuine Leather Wrapped Accent Chair |
| Wrapped Accent Chair Metal Frame |
| Leather Wrapped Accent Chair |
| Accent Chair Metal Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























