
Easterbrook White 4 Drawer Chest By Homeroots
Crafted from mango wood solids in a fresh white finish with turned legs and rosette accents This stunning 4-drawer chest lends traditional antique style to an entryway, master suite or any space needing a splash of style!
Specifications
| Product Category: | Drawers |
| Product Dimensions: | 31.5in W x 19in D x 30.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822876733 |
| Product SKU: | 389777 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Easterbrook White Drawer Chest |
| Easterbrook White Drawer |
| White Drawer Chest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images










Easterbrook White 4 Drawer Chest By Homeroots
Crafted from mango wood solids in a fresh white finish with turned legs and rosette accents This stunning 4-drawer chest lends traditional antique style to an entryway, master suite or any space needing a splash of style!
Specifications
| Product Category: | Drawers |
| Product Dimensions: | 31.5in W x 19in D x 30.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822876733 |
| Product SKU: | 389777 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Easterbrook White Drawer Chest |
| Easterbrook White Drawer |
| White Drawer Chest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Crafted from mango wood solids in a fresh white finish with turned legs and rosette accents This stunning 4-drawer chest lends traditional antique style to an entryway, master suite or any space needing a splash of style!
Specifications
| Product Category: | Drawers |
| Product Dimensions: | 31.5in W x 19in D x 30.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822876733 |
| Product SKU: | 389777 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Easterbrook White Drawer Chest |
| Easterbrook White Drawer |
| White Drawer Chest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























