
Earthy Mission Style Wood Slate And Glass Low Curio By Homeroots
Multifunction rules the roost with this truly versatile Earthy Mission Style Wood Slate and Glass Low Curio. This storage credenza in a warm mahogany redish brown finish comes complete double glass windowpane doors and row of faux slate bricks across the front. The glass on the doors and sides offer peek-a-boo storage of all your faborite essentials and treasures. The unique rustic take on the mission style will look at home in your living room, office, entrance hallway and potentially even kitchen. 34.5" x 44" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 44in W x 15in D x 34.5in H |
| Product Material: | Ash,Mdf,Ash Veneer,4Mm Temp Glass, |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Redwashed espresso w/ earth toned faux slate tiles |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099852 |
| Product SKU: | 401670 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Earthy Mission Style Wood Slate |
| Wood Slate Glass Low Curio |
| Mission Style Wood Slate Glass |
| Mission Style Wood Slate |
| Style Wood Slate Glass Low |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $417.56
-65%$417.56
$146.15More Images








Earthy Mission Style Wood Slate And Glass Low Curio By Homeroots
Multifunction rules the roost with this truly versatile Earthy Mission Style Wood Slate and Glass Low Curio. This storage credenza in a warm mahogany redish brown finish comes complete double glass windowpane doors and row of faux slate bricks across the front. The glass on the doors and sides offer peek-a-boo storage of all your faborite essentials and treasures. The unique rustic take on the mission style will look at home in your living room, office, entrance hallway and potentially even kitchen. 34.5" x 44" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 44in W x 15in D x 34.5in H |
| Product Material: | Ash,Mdf,Ash Veneer,4Mm Temp Glass, |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Redwashed espresso w/ earth toned faux slate tiles |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099852 |
| Product SKU: | 401670 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Earthy Mission Style Wood Slate |
| Wood Slate Glass Low Curio |
| Mission Style Wood Slate Glass |
| Mission Style Wood Slate |
| Style Wood Slate Glass Low |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Multifunction rules the roost with this truly versatile Earthy Mission Style Wood Slate and Glass Low Curio. This storage credenza in a warm mahogany redish brown finish comes complete double glass windowpane doors and row of faux slate bricks across the front. The glass on the doors and sides offer peek-a-boo storage of all your faborite essentials and treasures. The unique rustic take on the mission style will look at home in your living room, office, entrance hallway and potentially even kitchen. 34.5" x 44" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 44in W x 15in D x 34.5in H |
| Product Material: | Ash,Mdf,Ash Veneer,4Mm Temp Glass, |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Redwashed espresso w/ earth toned faux slate tiles |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099852 |
| Product SKU: | 401670 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Earthy Mission Style Wood Slate |
| Wood Slate Glass Low Curio |
| Mission Style Wood Slate Glass |
| Mission Style Wood Slate |
| Style Wood Slate Glass Low |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























