
Dynasty Contemporary Black And White Tall Curio Cabinet By Homeroots
The Dynasty Contemporary Black and White Tall Curio Cabinet combines bold and striking fashion with practical storage and display. The smooth black finish creates a sleek look, while the white background highlights your collectibles and provides a bold and beautiful contrast. A unique gold vertical door pull gives this piece a fabulous accent and finishes it off. Five shelves provide lots of space for you to display and store your treasures and accents. 60.5" x 23.3" x 16.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 23.25in W x 16.25in D x 60.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Temp Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black and white finish |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099821 |
| Product SKU: | 401667 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black White Tall Curio Cabinet |
| Dynasty Contemporary Black White Tall |
| White Tall Curio Cabinet |
| Tall Curio Cabinet |
| Dynasty Contemporary Black White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $906.36
-65%$906.36
$317.23More Images








Dynasty Contemporary Black And White Tall Curio Cabinet By Homeroots
The Dynasty Contemporary Black and White Tall Curio Cabinet combines bold and striking fashion with practical storage and display. The smooth black finish creates a sleek look, while the white background highlights your collectibles and provides a bold and beautiful contrast. A unique gold vertical door pull gives this piece a fabulous accent and finishes it off. Five shelves provide lots of space for you to display and store your treasures and accents. 60.5" x 23.3" x 16.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 23.25in W x 16.25in D x 60.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Temp Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black and white finish |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099821 |
| Product SKU: | 401667 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black White Tall Curio Cabinet |
| Dynasty Contemporary Black White Tall |
| White Tall Curio Cabinet |
| Tall Curio Cabinet |
| Dynasty Contemporary Black White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Dynasty Contemporary Black and White Tall Curio Cabinet combines bold and striking fashion with practical storage and display. The smooth black finish creates a sleek look, while the white background highlights your collectibles and provides a bold and beautiful contrast. A unique gold vertical door pull gives this piece a fabulous accent and finishes it off. Five shelves provide lots of space for you to display and store your treasures and accents. 60.5" x 23.3" x 16.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 23.25in W x 16.25in D x 60.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Temp Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black and white finish |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099821 |
| Product SKU: | 401667 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black White Tall Curio Cabinet |
| Dynasty Contemporary Black White Tall |
| White Tall Curio Cabinet |
| Tall Curio Cabinet |
| Dynasty Contemporary Black White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























