
Dynasty Contemporary Black And White Low Curio Cabinet By Homeroots
The Dynasty Contemporary Black and White Low Double Door Curio Cabinet combines bold and striking fashion with practical storage and display. The smooth black finish creates a sleek look, while the white background highlights your dinnerware, bar accessories or collectibles and provides a bold and beautiful contrast. Unique style gold vertical door pulls gives the double doors a fabulous accent to finishes it off. This striking accent cabinet is versatile for your entrance hallway, dining room, living room or swanky bedroom. 27.5" x 48" x 16.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 48in W x 16.25in D x 27.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Temp Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black and white finish |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099838 |
| Product SKU: | 401668 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black White Low Curio Cabinet |
| Dynasty Contemporary Black White Low |
| White Low Curio Cabinet |
| Low Curio Cabinet |
| Dynasty Contemporary Black White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,040.33
-65%$1,040.33
$364.12More Images








Dynasty Contemporary Black And White Low Curio Cabinet By Homeroots
The Dynasty Contemporary Black and White Low Double Door Curio Cabinet combines bold and striking fashion with practical storage and display. The smooth black finish creates a sleek look, while the white background highlights your dinnerware, bar accessories or collectibles and provides a bold and beautiful contrast. Unique style gold vertical door pulls gives the double doors a fabulous accent to finishes it off. This striking accent cabinet is versatile for your entrance hallway, dining room, living room or swanky bedroom. 27.5" x 48" x 16.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 48in W x 16.25in D x 27.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Temp Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black and white finish |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099838 |
| Product SKU: | 401668 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black White Low Curio Cabinet |
| Dynasty Contemporary Black White Low |
| White Low Curio Cabinet |
| Low Curio Cabinet |
| Dynasty Contemporary Black White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Dynasty Contemporary Black and White Low Double Door Curio Cabinet combines bold and striking fashion with practical storage and display. The smooth black finish creates a sleek look, while the white background highlights your dinnerware, bar accessories or collectibles and provides a bold and beautiful contrast. Unique style gold vertical door pulls gives the double doors a fabulous accent to finishes it off. This striking accent cabinet is versatile for your entrance hallway, dining room, living room or swanky bedroom. 27.5" x 48" x 16.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 48in W x 16.25in D x 27.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Temp Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black and white finish |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099838 |
| Product SKU: | 401668 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black White Low Curio Cabinet |
| Dynasty Contemporary Black White Low |
| White Low Curio Cabinet |
| Low Curio Cabinet |
| Dynasty Contemporary Black White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























