
Durham Plantation Cherry Corner Cabinet By Homeroots - 389716
Perfect for dressing up a neglected corner, this cabinet features olive ash burl veneers along its top and door panel. The door, adorned with a pull in an antique brass finish, opens to reveal a shelf within its always-welcome storage space. Crafted from select wood solids and wood products.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 22.75in W x 16in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Olive Ash Burl |
| Product Color: | Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876313 |
| Product SKU: | 389716 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Durham Plantation Cherry Corner Cabinet |
| Plantation Cherry Corner Cabinet |
| Durham Plantation Cherry Corner |
| Cherry Corner Cabinet |
| Durham Plantation Cherry |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Durham Plantation Cherry Corner Cabinet By Homeroots - 389716
Perfect for dressing up a neglected corner, this cabinet features olive ash burl veneers along its top and door panel. The door, adorned with a pull in an antique brass finish, opens to reveal a shelf within its always-welcome storage space. Crafted from select wood solids and wood products.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 22.75in W x 16in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Olive Ash Burl |
| Product Color: | Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876313 |
| Product SKU: | 389716 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Durham Plantation Cherry Corner Cabinet |
| Plantation Cherry Corner Cabinet |
| Durham Plantation Cherry Corner |
| Cherry Corner Cabinet |
| Durham Plantation Cherry |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Perfect for dressing up a neglected corner, this cabinet features olive ash burl veneers along its top and door panel. The door, adorned with a pull in an antique brass finish, opens to reveal a shelf within its always-welcome storage space. Crafted from select wood solids and wood products.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 22.75in W x 16in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Olive Ash Burl |
| Product Color: | Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876313 |
| Product SKU: | 389716 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Durham Plantation Cherry Corner Cabinet |
| Plantation Cherry Corner Cabinet |
| Durham Plantation Cherry Corner |
| Cherry Corner Cabinet |
| Durham Plantation Cherry |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























