
Double Teak Mushroom Sculpture By Kalalou
Add this mushroom sculpture to your planter area for a natural look. Shelf decor or a gift to your toadstool enthusiast, this one-of-a-kind sculpture is carved in Indonesia. What use can you find?
Specifications
| Product Dimension: | 12" L x 11" W x 13.5" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DAG1000 |
| Product UPC: | 8416281102849 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Double Teak Mushroom Sculpture By Kalalou
Add this mushroom sculpture to your planter area for a natural look. Shelf decor or a gift to your toadstool enthusiast, this one-of-a-kind sculpture is carved in Indonesia. What use can you find?
Specifications
| Product Dimension: | 12" L x 11" W x 13.5" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DAG1000 |
| Product UPC: | 8416281102849 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add this mushroom sculpture to your planter area for a natural look. Shelf decor or a gift to your toadstool enthusiast, this one-of-a-kind sculpture is carved in Indonesia. What use can you find?
Specifications
| Product Dimension: | 12" L x 11" W x 13.5" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DAG1000 |
| Product UPC: | 8416281102849 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























