
Distressed Whitewash Squared Candlestick Lamp Base By Homeroots
Bring some modern farmhouse style to your space with this 29" Rustic Whitewash Squared Candlestick Lamp Base. The traditionally shaped, turned chunky square base pairs nicely with most any shade you choose. This lamp base will look great on your table, desk, or nightstand. The base is constructed of sturdy polyresin and is finished in a rustic and distressed whitewash finish with natural brown undertones. 29" x 14" x 14".
Specifications
| Product Dimensions: | 29" H x 14" W x 14" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 380130 |
| Product UPC: | 4512822854515 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $87.10
-65%$87.10
$30.48Distressed Whitewash Squared Candlestick Lamp Base By Homeroots
Bring some modern farmhouse style to your space with this 29" Rustic Whitewash Squared Candlestick Lamp Base. The traditionally shaped, turned chunky square base pairs nicely with most any shade you choose. This lamp base will look great on your table, desk, or nightstand. The base is constructed of sturdy polyresin and is finished in a rustic and distressed whitewash finish with natural brown undertones. 29" x 14" x 14".
Specifications
| Product Dimensions: | 29" H x 14" W x 14" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 380130 |
| Product UPC: | 4512822854515 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring some modern farmhouse style to your space with this 29" Rustic Whitewash Squared Candlestick Lamp Base. The traditionally shaped, turned chunky square base pairs nicely with most any shade you choose. This lamp base will look great on your table, desk, or nightstand. The base is constructed of sturdy polyresin and is finished in a rustic and distressed whitewash finish with natural brown undertones. 29" x 14" x 14".
Specifications
| Product Dimensions: | 29" H x 14" W x 14" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 380130 |
| Product UPC: | 4512822854515 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























