
Distressed White Metal and Wood Framed Wall Art By Homeroots
Bring the charming beauty of the countryside into your home with our accent piece. This wall decor takes on the form of an elegant gate, flaunting sleek lines. The whole piece is bordered by a white wooden frame with a distressed finish for accent.
Specifications
| Product Dimensions: | 19.5" H x 39.25" W x 1.15" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321316 |
| Product UPC: | 614486189250 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $55.84
-65%$55.84
$19.54More Images


Distressed White Metal and Wood Framed Wall Art By Homeroots
Bring the charming beauty of the countryside into your home with our accent piece. This wall decor takes on the form of an elegant gate, flaunting sleek lines. The whole piece is bordered by a white wooden frame with a distressed finish for accent.
Specifications
| Product Dimensions: | 19.5" H x 39.25" W x 1.15" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321316 |
| Product UPC: | 614486189250 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring the charming beauty of the countryside into your home with our accent piece. This wall decor takes on the form of an elegant gate, flaunting sleek lines. The whole piece is bordered by a white wooden frame with a distressed finish for accent.
Specifications
| Product Dimensions: | 19.5" H x 39.25" W x 1.15" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321316 |
| Product UPC: | 614486189250 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























