
Distressed White and Turquoise Framed Scroll Metal Panel By Homeroots
Create a stunning new focal point in your home with this scroll ornament which features graceful filigree details, bordered by an elegant wooden frame and a distressed finish. Its teal shade sets a serene and calming tone in your indoor space.
Specifications
| Product Dimensions: | 16" H x 36" W x 0.75" D |
| Product Color: | Teal |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321355 |
| Product UPC: | 614486189687 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $50.98
-65%$50.98
$17.84More Images


Distressed White and Turquoise Framed Scroll Metal Panel By Homeroots
Create a stunning new focal point in your home with this scroll ornament which features graceful filigree details, bordered by an elegant wooden frame and a distressed finish. Its teal shade sets a serene and calming tone in your indoor space.
Specifications
| Product Dimensions: | 16" H x 36" W x 0.75" D |
| Product Color: | Teal |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321355 |
| Product UPC: | 614486189687 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create a stunning new focal point in your home with this scroll ornament which features graceful filigree details, bordered by an elegant wooden frame and a distressed finish. Its teal shade sets a serene and calming tone in your indoor space.
Specifications
| Product Dimensions: | 16" H x 36" W x 0.75" D |
| Product Color: | Teal |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321355 |
| Product UPC: | 614486189687 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























