
Distressed Seahorse Wall Décor By Homeroots
Vintage and decorative, this Distressed Seahorse Wall Décor has a casual yet elegant look. This indigo blue and white piece of art is printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic look and feel. This vintage wall art is a unique addition to any beach house, living space, office, or bedroom. 40" x 14" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 14" W x 2" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401604 |
| Product UPC: | 808230099197 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Distressed Seahorse Wall Décor By Homeroots
Vintage and decorative, this Distressed Seahorse Wall Décor has a casual yet elegant look. This indigo blue and white piece of art is printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic look and feel. This vintage wall art is a unique addition to any beach house, living space, office, or bedroom. 40" x 14" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 14" W x 2" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401604 |
| Product UPC: | 808230099197 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Vintage and decorative, this Distressed Seahorse Wall Décor has a casual yet elegant look. This indigo blue and white piece of art is printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic look and feel. This vintage wall art is a unique addition to any beach house, living space, office, or bedroom. 40" x 14" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 14" W x 2" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401604 |
| Product UPC: | 808230099197 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























