
Distressed Moose Wood Wall Décor By Homeroots
Rustic and bold image of a moose printed on a wood panel, the Distressed Moose Wood Wall Décor is a unique way to bring the outdoors into your own space. This casual, rectangular piece of art is printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic look and feel. The distressed faded colors of red, brown, and gold make this piece stand out. 25" x 40" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 25" H x 40" W x 1" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401555 |
| Product UPC: | 808230098701 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $163.99
-65%$163.99
$57.40More Images


Distressed Moose Wood Wall Décor By Homeroots
Rustic and bold image of a moose printed on a wood panel, the Distressed Moose Wood Wall Décor is a unique way to bring the outdoors into your own space. This casual, rectangular piece of art is printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic look and feel. The distressed faded colors of red, brown, and gold make this piece stand out. 25" x 40" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 25" H x 40" W x 1" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401555 |
| Product UPC: | 808230098701 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Rustic and bold image of a moose printed on a wood panel, the Distressed Moose Wood Wall Décor is a unique way to bring the outdoors into your own space. This casual, rectangular piece of art is printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic look and feel. The distressed faded colors of red, brown, and gold make this piece stand out. 25" x 40" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 25" H x 40" W x 1" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401555 |
| Product UPC: | 808230098701 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























