
Distressed Grey Finish Beveled Wall Mirror By Homeroots
Get the look and style of your bedroom to highest taste by adding this elegant wooden mirror to your home setting. Our bedroom collection is designed to readily fit into any existing decor. It features a simple shape and distress gray finish and beveled edge. This is a great way to elevate the overall setting of your girl bedroom with a transitional style.
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 40" W x 2" D |
| Product Color: | Oak |
| Product Finish: | Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 285906 |
| Product UPC: | 689211811508 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $402.78
-65%$402.78
$140.97More Images




Distressed Grey Finish Beveled Wall Mirror By Homeroots
Get the look and style of your bedroom to highest taste by adding this elegant wooden mirror to your home setting. Our bedroom collection is designed to readily fit into any existing decor. It features a simple shape and distress gray finish and beveled edge. This is a great way to elevate the overall setting of your girl bedroom with a transitional style.
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 40" W x 2" D |
| Product Color: | Oak |
| Product Finish: | Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 285906 |
| Product UPC: | 689211811508 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Get the look and style of your bedroom to highest taste by adding this elegant wooden mirror to your home setting. Our bedroom collection is designed to readily fit into any existing decor. It features a simple shape and distress gray finish and beveled edge. This is a great way to elevate the overall setting of your girl bedroom with a transitional style.
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 40" W x 2" D |
| Product Color: | Oak |
| Product Finish: | Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 285906 |
| Product UPC: | 689211811508 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























