
Distressed Gray Nightstand By Homeroots
Your bedroom or dressing room can get trendier with this stylish and highly functional nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features two wooden drawers in weathered gray wood finish that serve as a perfect storage space for your personal essentials. The rectangular top will be an ideal place to position your table lamp or flower pot. The weathered gray wood finished frame combines well with the simple front design to make this piece awesome addition to your living space.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Mdf |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Weathered Gray |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 318744 |
| Product UPC: | 614486161997 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $230.38
-65%$230.38
$80.63More Images


Distressed Gray Nightstand By Homeroots
Your bedroom or dressing room can get trendier with this stylish and highly functional nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features two wooden drawers in weathered gray wood finish that serve as a perfect storage space for your personal essentials. The rectangular top will be an ideal place to position your table lamp or flower pot. The weathered gray wood finished frame combines well with the simple front design to make this piece awesome addition to your living space.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Mdf |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Weathered Gray |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 318744 |
| Product UPC: | 614486161997 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Your bedroom or dressing room can get trendier with this stylish and highly functional nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features two wooden drawers in weathered gray wood finish that serve as a perfect storage space for your personal essentials. The rectangular top will be an ideal place to position your table lamp or flower pot. The weathered gray wood finished frame combines well with the simple front design to make this piece awesome addition to your living space.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Mdf |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Weathered Gray |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 318744 |
| Product UPC: | 614486161997 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























