
Distressed Chic Flower Metal and Wood Wall Decor By Homeroots
Floral designs are chic; geometric floral patterns are on another level. This round wall decor offers texture to a dull wall. It's a versatile piece that's bold enough for modern spaces, yet lowkey enough for either contemporary or shabby chic homes.
Specifications
| Product Dimensions: | 25.75" H x 25.75" W x 1" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321205 |
| Product UPC: | 614486188130 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $98.75
-65%$98.75
$34.56More Images



Distressed Chic Flower Metal and Wood Wall Decor By Homeroots
Floral designs are chic; geometric floral patterns are on another level. This round wall decor offers texture to a dull wall. It's a versatile piece that's bold enough for modern spaces, yet lowkey enough for either contemporary or shabby chic homes.
Specifications
| Product Dimensions: | 25.75" H x 25.75" W x 1" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321205 |
| Product UPC: | 614486188130 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Floral designs are chic; geometric floral patterns are on another level. This round wall decor offers texture to a dull wall. It's a versatile piece that's bold enough for modern spaces, yet lowkey enough for either contemporary or shabby chic homes.
Specifications
| Product Dimensions: | 25.75" H x 25.75" W x 1" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321205 |
| Product UPC: | 614486188130 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























