
Distressed Blue European Medallion Metal Wall Decor By Homeroots
Without having you spend big bucks to give your wall a luxurious makeover, this classic and elegant medallion steals the show with its old-world charm. Its European-inspired design will have your home looking and feeling more sophisticated instantly.
Specifications
| Product Dimensions: | 30.5" H x 30.5" W x 0.5" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321202 |
| Product UPC: | 614486188109 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $75.70
-65%$75.70
$26.50More Images





Distressed Blue European Medallion Metal Wall Decor By Homeroots
Without having you spend big bucks to give your wall a luxurious makeover, this classic and elegant medallion steals the show with its old-world charm. Its European-inspired design will have your home looking and feeling more sophisticated instantly.
Specifications
| Product Dimensions: | 30.5" H x 30.5" W x 0.5" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321202 |
| Product UPC: | 614486188109 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Without having you spend big bucks to give your wall a luxurious makeover, this classic and elegant medallion steals the show with its old-world charm. Its European-inspired design will have your home looking and feeling more sophisticated instantly.
Specifications
| Product Dimensions: | 30.5" H x 30.5" W x 0.5" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321202 |
| Product UPC: | 614486188109 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























