
Distressed Arizona Flag Wall Décor By Homeroots
Rustic and imperfect by design, this Distressed Arizona Flag Wall Décor is a unique and colorful way to bring some Vintage Arizona memorabilia to your space. This casual, rectangular piece of art is printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic look and feel. The vintage faded colors of red, blue, and gold make this piece stand out. 25" x 40" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 25" H x 40" W x 2" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401602 |
| Product UPC: | 808230099173 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Distressed Arizona Flag Wall Décor By Homeroots
Rustic and imperfect by design, this Distressed Arizona Flag Wall Décor is a unique and colorful way to bring some Vintage Arizona memorabilia to your space. This casual, rectangular piece of art is printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic look and feel. The vintage faded colors of red, blue, and gold make this piece stand out. 25" x 40" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 25" H x 40" W x 2" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401602 |
| Product UPC: | 808230099173 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Rustic and imperfect by design, this Distressed Arizona Flag Wall Décor is a unique and colorful way to bring some Vintage Arizona memorabilia to your space. This casual, rectangular piece of art is printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic look and feel. The vintage faded colors of red, blue, and gold make this piece stand out. 25" x 40" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 25" H x 40" W x 2" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401602 |
| Product UPC: | 808230099173 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























