
Display Bar Height Table With Storage Brown By LumiSource
Stylish and versatile, the Display Bar Height Table by LumiSource is perfect for almost any room in the house! This multi-use table can be used as a desk, bar table, or even as extra kitchen storage! The Display has a steel frame and four open wood shelves. Available in multiple color options, chose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Dimensions | 39.5 H x 43.25 W x 19 L |
| Floor To Apron | 38.75" |
| Inside Width | 31" |
| Inside Length | 19" |
| Table Top Thickness | 0.75 |
| Top Shelf | 9.5"W x 13.5"H |
| Middle Shelf | 9.5"W x 7.75"H |
| Bottom Shelf | 9.5"W x 12"H |
| Long Shelf | 31.5"W x 6"H |
| Product Material: | Metal, Wood |
| Product Color: | Black Metal, Walnut Wood |
| Product SKU: | T39-DISPLAY BK+WL |
| Product UPC: | 681144137885 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed bar height |
| Sleek metal design |
| Open wood shelves |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $160.00
-65%$160.00
$56.00More Images






Display Bar Height Table With Storage Brown By LumiSource
Stylish and versatile, the Display Bar Height Table by LumiSource is perfect for almost any room in the house! This multi-use table can be used as a desk, bar table, or even as extra kitchen storage! The Display has a steel frame and four open wood shelves. Available in multiple color options, chose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Dimensions | 39.5 H x 43.25 W x 19 L |
| Floor To Apron | 38.75" |
| Inside Width | 31" |
| Inside Length | 19" |
| Table Top Thickness | 0.75 |
| Top Shelf | 9.5"W x 13.5"H |
| Middle Shelf | 9.5"W x 7.75"H |
| Bottom Shelf | 9.5"W x 12"H |
| Long Shelf | 31.5"W x 6"H |
| Product Material: | Metal, Wood |
| Product Color: | Black Metal, Walnut Wood |
| Product SKU: | T39-DISPLAY BK+WL |
| Product UPC: | 681144137885 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed bar height |
| Sleek metal design |
| Open wood shelves |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stylish and versatile, the Display Bar Height Table by LumiSource is perfect for almost any room in the house! This multi-use table can be used as a desk, bar table, or even as extra kitchen storage! The Display has a steel frame and four open wood shelves. Available in multiple color options, chose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Dimensions | 39.5 H x 43.25 W x 19 L |
| Floor To Apron | 38.75" |
| Inside Width | 31" |
| Inside Length | 19" |
| Table Top Thickness | 0.75 |
| Top Shelf | 9.5"W x 13.5"H |
| Middle Shelf | 9.5"W x 7.75"H |
| Bottom Shelf | 9.5"W x 12"H |
| Long Shelf | 31.5"W x 6"H |
| Product Material: | Metal, Wood |
| Product Color: | Black Metal, Walnut Wood |
| Product SKU: | T39-DISPLAY BK+WL |
| Product UPC: | 681144137885 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed bar height |
| Sleek metal design |
| Open wood shelves |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























